زیورآلات جای خودشان را درمیان خریدهای همیشگی خانم‌ها باز كرده‌ است. خیلی از ما حالا دیگر پا به پای لباس‌های مختلفی كه می‌پوشیم، به انتخاب گردنبند، دستبند، انگشتر و. . . متناسب با آنها فكر می‌كنیم.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: زیورآلات جای خودشان را درمیان خریدهای همیشگی خانم‌ها باز كرده‌ است. خیلی از ما حالا دیگر پا به پای لباس‌های مختلفی كه می‌پوشیم، به انتخاب گردنبند، دستبند، انگشتر و. . . متناسب با آنها فكر می‌كنیم. ما هم خیال داریم برای همراهی با این روحیه زیباپسند، مدل‌هایی را به شما پیشنهاد می‌كنیم.

محسن حق‌پرست به اعتبار دانش جواهرسازی در هر كدام از این كارها كه طرح‌هایی به روز شده از زیورآلات دوره صفوی و ساسانی هستند، به این ایده‌های خلاقانه دست پیدا كرده است. اگر خیال دستچین كردن بهترین‌ها را دارید، با پیشنهادهای ما همراه باشید.

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

نگاهی تازه به طرح‌های قدیمی ایرانی

طرح‌های این مجموعه الهام گرفته از طرح‌های قدیمی ایرانی و تلفیق آنها با طرح‌های ذهنی خود هنرمند است كه هدف‌شان زنده كردن هنرهای قدیمی ایران مثل كاشیكاری، معماری، مینیاتور و. . . و رها شدن از كپی كردن از كارهای خارجی است. جنس این زیورآلات از نقره و گاهی برنج و مس برای از بین بردن نرمی و لطافت فلز مس است.

در تكمیل این كارها می‌توان از سنگ‌های قیمتی مثل فیروزه، عقیق، زمرد و... استفاده كرد. این زیورآلات فقط با دست و اره‌كاری ساخته می‌شود و هیچ ابزار برقی در ساخت آنها دخالت ندارد. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید كه نظاره‌گر یك كار دست تمام‌عیار هستید.

از خجالت خودتان دربیایید

همیشه كه قرار نیست برای دیگران هدیه بگیرید یا منتظر بمانید آنها به شما هدیه بدهند. گاهی لازم است خودتان دست به كار شوید و از خودتان قدردانی كنید؛ برای هدیه دادن چه چیزی زیباتر از این انگشترهای زیبا كه زیبایی شما را دو چندان می‌كند.

نظیر آنها را پیدا نمی‌كنید

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

اگر طرفدار ظرافت هستید، این آویزها خواسته شما را برآورده می‌كند. این آویزهای زیبا را هیج جای دیگر نخواهید یافت. زیبایی آنها در سادگی‌شان است. صاحب هر سلیقه‌ای كه باشید نمی‌توانید منكر زیبایی این آویز شوید.


روی شاخه تاریخ

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

یكی دیگر از متفاوت‌ترین ایده‌ها، همین دكمه سردست است. در این دكمه‌ها، المان‌ها و هنرهای قدیمی معماری ایرانی زنده شده است و برگرفته از طرح‌های دوره ساسانی است. این طرح‌ها در دكمه‌های سردست باعث شده جلوه بیشتری داشته باشد و مورد استقبال زیاد مردم قرار بگیرد.


 از دل تاریخ

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

یكی دیگر از آویزهایی كه در میان این زیورآلات توانسته امتیاز زیادی را به خودش اختصاص دهد، همین آویز است كه برگرفته از نقاشی‌های مینیاتور ایرانی و طرح‌های اسلیمی است. این محصول این بار هم در قالب تركیبی از نقره و مس و تركیب آن با برنج ظرافت خود را نشان می‌دهد.


سبك و چشم‌نواز

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

حق با شماست؛ این آویز بزرگ است اما لازم نیست نگران وزن آن باشید چون كاملا سبك است. این آویز با طرح‌های كاشیكاری صفوی از جنس نقره عیار 925 است و در عین حال می‌توان آن را با انواع و اقسام سنگ‌ها تزئین كرد.


اگر جلوه می‌خواهید...

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

باز هم طراحی دیگری از كاشیكاری صفوی ظرافت این آویز باب طبع خانم‌های جوان و البته دخترخانم‌هاست كه می‌توان آن را با سنگ‌های زمرد، عقیق و فیروزه به یك انتخاب مجلسی تبدیل كرد.


خیره‌كننده

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

خاص بودن را می‌توان در این گردنبند دید؛ یك نمونه گردنبند شكیل با طرح‌های اسلیمی كه می‌خواهد هنر جواهرسازی معاصر را نشان دهد. این گردنبند را می‌توانید در موقعیت‌های مختلف از فضاهای اسپرت تا ‌مهمانی‌ها استفاده كنید و خوش‌سلیقگی خودتان را نشان دهید.


جلب‌توجه

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

این آویزها یك كار هنری دست‌ساز و متفاوت است كه طرفداران خاص خود را دارد. جنس آن از نقره و طرح ویژه آن توجه هر بیننده را به خود جلب می‌كند. اگر دوستدار سادگی هستید می‌توانید این آویز را انتخاب كنید.


منحصر به فرد

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

اگر دوست دارید از زیورآلات منحصر به فرد استفاده كنید، این آویز فوق‌العاده به سلیقه شما پاسخ می‌دهد. تركیب خاص و ویژه نقره، مس و برنج در كنار طراحی زیبا و متفاوت، این آویز را كاملا متمایز كرده است.


پرنده به نشانه صلح
 
طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

این آویز از فرم‌های آشنایی است كه در زیورآلات به جا مانده از جواهرات دوره ساسانی بسیار به چشم می‌آید. البته پرنده سیمرغ نماد صلح طراحی‌های آقای حق‌پرست در این طرح دیده می‌شود. این آویز تركیبی است از نقره آبكاری شده و مس و مناسب برای خانم‌هایی است كه به كارهای ظریف علاقه‌مندند.


برای طرفداران سنتی

طرح‌های ایرانی به دل می‌نشینند

خانم‌هایی كه طرفدار طرح‌های سنتی هستند می‌توانند روی این مدل انگشتر حساب كنند. این انگشتر كه برگرفته از طرح‌های دوره ساسانی است، جلوه زیبایی روی دست دارد و توجه همه را جلب می‌كند. در اصطلاح جواهرسازی، سطح این انگشتر كوبیده است كه زیبایی خاص خودش را دارد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه