بستن شال آبی

بستن شال آبی :

یکی از مهمترین عوامل زیبا به نظر رسیدن خانم های ایرانی، پوشش سر آنهاست و با بستن شال و روسری بصورت خاص می توانند متفاوت و متمایز از دیگران باشند.

شاید خیلی از شما خانم های ایرانی از بستن معمولی شال و روسری خسته شده باشید در این صورت با ما همراه شوید تا در هر شماره چند مدل از بستن شال و روسری را به شما عزیزان آموزش دهیم.

این مبحث با توجه به درخواست های شما عزیزان صورت گرفته، امید است در این راه بتوانیم با علایق شما همسوشده و نیاز شما را در این مورد برطرف نمائیم.

1- در مقابل آیینه بایستید، ابتدا بهتر است موهای خود را جمع کرده و با کش مو و یا گیره سر خوب ببندید و یا اگر موی کوتاهی دارید به وسیله یک گیره بزرگ یا کش مو، پشت سرتان را به صورت یک برجستگی همانند: توپ (شنیون) که بتوان شال را دور آن پیچید در بیاورید. سپس یک هدبند (کلاه نخی یا ساتن) برای زیرکار به سر ببندید تا مو را کاملاً بپوشاند.

3 و2- شال ساده (هررنگ شال ساده ای که مطابق با آرایش یا رنگ لباس و سلیقه شماست) را از یک طرف شال حدوداً 2 سانت عقب تر از هدبند شکلی قرار داده و یک دور در پشت سر به دور مویتان بپیچید و سپس گره بزنید، به طوری که ادامه شال، همه در یک طرف بیافتد. توجه داشته باشید در این تصویر رنگ هدبند هم رنگ لباس بوده و بهتر است نمایان باشد چرا که یک هم خوانی بین شال و لباس بوجود می آورد، در این روش می توانید رنگ شال را با رنگ آرایش و زیورآلات و تزئینات لباس هماهنگ کنید.

4- در مرحله بعد شال طرحدار را هم بصورت مرحله قبل حدوداً 2 سانت عقب تر از شال ساده قرار داده و از یک طرف، شال را بدون آنکه به دور برآمدگی مو بپیچید، در زیر سر گره بزنید و شال را روی شال زیری ثابت کنید.

5- در این مرحله ادامه شال طرحدار را به سمت جلو آورده و از زیر شال ساده دور گردن خود پیچیده و از سمت پشت از روی گره های قبلی عبور داده و در جای اولیه خود، آن را ثابت کنید.

6- در انتها، دو شال ساده و طرحدار را با دست بر روی گوش جمع کرده و حالتی شبیه گل بوجود آورید و به کمک گیره یا سنجاق فرم آن را ثابت کنید.ن

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه