دکمه

دکمه

دکمه‌ها از لوازمی هستند که قطعاً در همه منازل پیدا می‌شوند، مثلاً همه لباس‌های قدیمی که دیگر استفاده نمی‌کنید، دکمه دارند و یا برای لباس‌های دوخته شده دکمه اضافی خریده اید. و یا به دلیل دیگری مقداری دکمه رنگارنگ و متفاوت از همدیگر دارید که فقط جای شما را تنگ کرده اند. یک پیشنهاد خیلی جالب برای این دکمه‌های بیچاره داریم که در یک چشم برهم زدن دکمه هایتان را که بدون مصرف شده‌اند تبدیل به یک اثر هنری خلاق و بسیار زیبا می‌کند.

دستبند :

دکمه‌های رنگارنگ را می‌توانید بر روی یک نوار یا روبان که از قبل اندازه دور مچتان کرده‌اید بدوزید، البته یک طرف بند را باید به اندازه دکمه‌ای که سر طرف دیگر می‌خورد دولا کرده و بدوزید، به این ترتیب به راحتی می‌توانید دو لای بند را دور یکی از دکمه‌های دوخته شده انداخته و دستبندتان را بر روی دستتان ثابت کنید. روش دیگر برای تهیه دستبند دکمه‌ای این است که دکمه‌های مورد نظرتان را از داخل کش‌های ظریف عبور داده و گره بزنید.

کیف :

دکمه‌های رنگارنگ و متفاوت را می‌توانید به کمک یک نخ و سوزن بر روی یک کیف ساده بدوزید با این کار هم دکمه‌ها مصرف شده‌اند و هم اینکه کیفتان از سادگی در آمده است، یادتان باشد که در دوخت دکمه‌ها از هیچ گونه نظمی پیروی نکنید.

گردنبند :

برای تهیه گردنبند فقط کافی است یک نخ ابریشمی محکم را به اندازه مورد نظرتان قیچی کرده سپس دکمه‌ها را از داخل آن عبور دهید، دو سر نخ را می‌توانید به وسیله گیره‌های مخصوص گردنبند ثابت کنید، روش دیگر این است که پس از عبور دکمه‌ها از بند، نخ‌های ابریشمی در رنگ‌های متفاوت را در لا به لای دکمه‌ها گره بزنید و به صورت ریشه قیچی کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه