شال و روسری رز

ملزومات

میزان پارچه مورد نیاز

پارچه ریون عرض 150 سانتیمتر: 47 سانتیمتر

پارچه حریر با دو رنگ متفاوت عرض 150 سانتیمتر: 1 متر

مراحل برش

ابتدا پارچه را به طول 35 سانتیمتر تا کرده بعد تصویر 1 را برش می‌دهیم. بعد از برش، اضافات پارچه را طبق اندازه‌هایی که در تصویر 2 داده شده روی پارچه قرار می‌دهیم و آن را برش می‌زنیم.

بعد از برش این دو قطعه الگوی مدل رز، نوبت به شال‌های آن می‌رسد. برای شال‌ها از پارچه با عرض 150 سانتیمتر استفاده می‌کنیم که همان الگوی تصویر 3 می‌باشد.

( چنانچه در ملزومات نوشته شده، بهتر است از دو پارچه با رنگ‌های متفاوت استفاده شود که زیبایی این مدل بهتر جلوه کند. )

مراحل دوخت

ابتدا برای دوخت کلاه مدل رز نقطه A‌ بر روی تصویر 1 را روی نقطه H‌در تصویر 2 منطبق می‌کنیم و سپس ازنقطه ( AH ) به اندازه 18 سانتیمتر به طرف نقطه ( B‌ ) در تصویر 1 به هر دو طرف دوخت می‌زنیم. دقت کنید قسمت منحنی نقاب کلاه همان (تصویر 2) کاملاً روی قسمت صافی کلاه ( تصویر 1 ) منطبق شود. بعد از این مرحله نقطه ( B´B ) را روی نقاب کلاه بهم وصل کرده، حال کلاه آماده است اما برای دوخت شال‌ها ابتدا آنها را به طور جداگانه از سه طرف که شامل نقاط ( XY- FY- EF‌ ) می‌شود با پایه ژور دوخت می‌زنیم. قسمت ( EX‌) هر دو شال را بهم وصل کرده، به وسط نقاط ( BD‌) دو سانت پایین‌تر از نقطه B‌ روی کلاه قرار داده، آن را می‌دوزیم.

اگر حین وصل کردن شال‌ها به کلاه بلندتر بودند از وسط کلاه به پایین در هر نقطه دلخواه به شا‌ل‌ها چین می‌دهیم تا شال‌ها با کلاه اندازه شوند.

اینک مدل شال و کلاه رز ما آماده است.

نکته: ( می‌توانیم از این شال و کلاه به مدل‌های متفاوت استفاده کنیم. )

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه