چاپ دستی روی لباس

چاپ دستی روی لباس

اگر روی لباس نازنین، لکه‌ای افتاده باشد که دیر به دادش رسیده و ماندگار شده باشد، چه می‌کنید؟! مطمئناً نمی‌توانید آن را دور بیندازید، چون رنگ و مدلش خیلی برازنده ی شماست. اما احتمال دارد خاطره ی آن را به قعر کمد سپرده باشید. شاید اجرای ایده‌ای خلاق، با کمک تکنیک چاپ روی پارچه، هم لک را بپوشاند و هم رنگ و رویی تازه به لباس ببخشد.
وسایل مورد نیاز :
- لباس لکه دار
– گوش پاک کن
– ظرف آب
- کاتر
- شیشه مسطح
– چسب نواری
– ظرف پلاستیکی مسطح (مثل پالت رنگ)‌
- رنگ اکریلیک
– ابر (می توان با اپل‌های بلا استفاده هم کار کرد)‌
- تلق (‌می توان از تلق رادیولوژی هم استفاده کرد و اگر با وایتکس شسته شود، تصاویر از روی آن پاک می‌شوند)

نحوه کار :

ابتدا طرح مورد نظر را با اندازه دلخواه روی کاغذ می‌کشیم. توجه داشته باشید، طرحی که انتخاب می‌کنید پیچیدگی و لبه‌های نازک نداشته باشد. سپس تلق را روی کاغذ با چسب نواری ثابت می‌کنیم و با کاتر داخل طرح را روی تلق در می‌آوریم
تکه‌ای از ابر را به طول و عرض دو بند انگشت، جدا کرده و برای سهولت کار گوشه‌های آن را با نخ می‌پیچیم. مقدار کمی رنگ روی ظرف پلاستیکی می‌ریزیم.
لباس را روی سطح صاف و داخل آن (‌زیر قسمتی که قرار است طرح چاپ شود) مقوایی قرار می‌دهیم. تلق را در جای مناسب می‌گذاریم. ابر را به مقدار خیلی کم به رنگ آغشته می‌کنیم و آرام آرام با ضربه‌های متوالی سطح شابلون را از رنگ پر می‌کنیم تا یک دست شود.
توجه داشته باشید که هنگامی که با ابر مقداری رنگ بر می‌دارید، حتماً چند ضربه با ابر رنگی بر روی ظرف (پالت)‌بزنید تا سطح رنگ بر روی ابر یک دست شود.
مراقب باشید تا رنگ از لبه شابلون بیرون نزند!
تلق را بر می‌داریم. اگر رنگ در جایی از طرح بیرون زده بود باید بلافاصله با گوش پاک کن نمناک رنگ اضافی را از سطح پارچه پاک می‌کنیم، ��ر غیر این صورت هیچ وقت پاک نخواهد شد! در فاصله‌ای که رنگ روی پارچه خشک می‌شود، باید شابلون را برای استفاده‌های بعدی شست.
در انتها بعد از خشک شدن رنگ، یک پارچه نخی روی طرح می‌اندازیم و روی آن اتو می‌کشیم.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه