کاردستی جامدادی

کودکان عاشق بازی کردن هستند حتی زیر باران.ولی مشکل این است که در دست نگه داشتن چتر هم باعث خستگی دستان کوچکشان می‌شود و هم از لذت بازی کردنشان کم می‌کند. در این بخش برایتان یک ایده خوب داریم، که می‌توانید به سادگی و راحتی و با هزینه‌ای کم تهیه کنید که نه دلشوره خیس شدن فرزندان دلبندتان را داشته باشید و نه دلشوره سرما خوردنشان را.

وسایل مورد نیاز:

1- پارچه ضد آب 150cm

2- نخ و سوزن

مراحل دوخت :

1- پارچه را پهن کرده و به عرض 100 و طول 140 برش می‌زنیم بعد از برش وسط طول و عرض را پیدا کرده و در الگو با کشیدن خط بهم متصل می‌کنیم تا وسط کار بدست آید.

2- در نقطه اتصال طول و عرض ( وسط کار) در خط عرض برشی به اندازه 14cm زده از جلو گردن 7cm و گودی پشت گردن 3 cm برش زده و بصورت هلال به سر برش 14 cm می‌رسانیم تا گودی گردن را ایجاد کند.

3- برای کلاه ابعادی به طول و عرض 33×24 برش زده فراموش نشود از سمت لبه کلاه در عرض 3cm اضافه درز در نظر گرفته شود و در خطهای دیگر برش 1cm اضافه درز.

4- در پشت خط درز ( در قسمت عقب سر) روی طول عرض 4 cm داخل رفته و وسط سر را حالت گرد درآوریم. لبه کلاه را که 3cm اضافه درز برایش گذاشته بودیم را به داخل تا کرده و دورتا دور برش را چرخ می‌کنیم. از وسط گودی جلو گردن، یقه را گذاشته و چرخ می‌کنیم.

5- از وسط گودی گردن برشی در طول به اندازه 10cm می‌زنیم.

6- پارچه‌ای به ابعاد 4×10 برش می‌زنیم و دور تا دورش را چرخ می‌کنیم. این تکه را در سمت راست برش جلو گردن ثابت کرده و در سمت چپ با دکمه قابلمه‌ای در دو طرف برش یقه ثابت می‌کنیم.

cm 6 پایین برش جلو یقه محل اتصال جیب است. برای جیب، پارچه را به ابعاد cm 14 و cm 16 برش زده و برای در جیب پارچه را به ابعاد 616 برش می‌زنیم. سمت چپ و راست و پایین جیب را روی کار چرخ کرده و در قسمت درجیب فقط بالای کار را ثابت نگه می‌داریم .

شما به سلیقه خودتان می‌توانید روی این بارانی را تزیین کنید می‌توانید روی کلاه را با گذاشتن چشم و دهن شبیه جوجه و یا با گذاشتن گل روی تنه آن زیبایی کار را چند برابر کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه