کاردستی

وقتی به دلایل مختلف پای یک سری کاموای رنگی به منزلتان باز شده باشد و برای مابقی آن‌ها نقشه ای نداشته باشید، فکر می‌کنید اگر روش درست کردن توپک کاموایی را بدانید آیا آنها کافی خواهند بود؟!
وسایل مورد نیاز:
- همان کامواهای رنگی
- یک تکه مقوا
- قیچی
نحوه کار:
- روی مقوا دایره‌ای به قطر تقریبی 4 سانتی‌متر رسم کرده، می‌بریم و از داخل آن دایره کوچکتری به قطر تقریبی 2 سانتی‌متر کم می‌کنیم. به این ترتیب حلقه‌ی مقوایی خواهیم داشت. از این حلقه باید دو عدد تهیه کنیم. حلقه‌ها را روی هم قرار داده و کاموای مورد نظر رادور آن می‌پیچیم. برای سرعت بخشیدن به کار می‌توانید کاموایتان را چند‌لا کنید. آنقدر کاموا را بپیچید تا دور حلقه پر شده و دیگر فضایی برای رد کردن کاموا باقی نمانده باشد. در انتها می‌توانید برای سهولت کار، با کمک سوزن ضخیم مخصوص کاموا، حلقه را پر کرده و کامواها را رد کنید . هر کجای کار که کاموایتان تمام شد می‌توانید به انتهای آن کاموای جدید گره بزنید و ادامه دهید.
- یک تکه کاموا به اندازه 20 سانتی متر جدا کرده و کنار می‌گذاریم. بعد از پر شدن حلقه، از قسمت لبه، کامواها را قیچی می‌کنیم، حلقه‌های مقوایی را از هم باز می‌کنیم و تکه کاموایی که جدا کرده بودیم را از فضای بین حلقه‌ها رد می‌کنیم و گره می‌زنیم. مقواها را پاره کرده و جدا می‌کنیم. کمی با دست و سپس با قیچی شکل و شمایل توپک را مرتب می‌کنیم تا کاملا کروی شود.
- می‌توانید کامواهای رنگی را با هم به کار ببرید و برای بستن توپک از روبان استفاده کنید.
طراحی و گردآوری:
مارال حشمتی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه