کیف استخر

لوازم مورد نیاز :

1- پارچه ضخیم رنگی ( گل داریا طرح دار) به عرض 140 80 سانتی متر

2- پارچه آستری مشمایی ( ضدآب) به عرض 140 80 سانتی متر

3- زیپ دنده درشت 50سانتی متر ( رنگ زیپ هماهنگ با رنگ پارچه دلخواه انتخاب شود)

بدنه کیف :

در ابتدا از الگوی A ،2بار از پارچه اصلی و2بار پارچه آستری و از الگوی B یک بار از پارچه اصلی و یک بار از پارچه آستربدون اضافه دوخت برش می زنیم. آسترهای برش خورده را به پارچه های اصلی برای الگوی A نصب کرده دور تا دور می دوزیم ولی برای الگوی B فقط آستر را به پشت پارچه به دو طرف طول 108cm وصل کرده می دوزیم دقت کنید آسترها در هنگام نصب به پارچه اصلی به رو باشد یعنی پارچه اصلی و آستر پشت به پشت هم دوخته شود.

بند کیف :

از الگوی C از پارچه اصلی 2بار برش زده و طبق الگو ابتدا از خط چین شماره 1 پارچه را به رو تا کرده و سپس خط چین های شماره 2 را به داخل 1سانتی متر تا زده دوخت از رو می گیریم ( شکل 1) دو عدد بند کیف را به همین طریق تهیه می کنیم. اگر در شکل اصلی بندهای کیف را مشاهده کنید کاملاً دوخت آن معلوم می باشد. در آخر کار 2 عدد مستطیلcm 58×5/3 خواهیم داشت. سپس این 2 عدد بند را طبق جاهای مشخص شده در الگوی A وصل کرده و دوخت می گیریم. به طوری که درهنگام دوخت بندها در داخل درز قرار بگیرند.

دوختن زیپ کیف :

الگوی B را تا حدودی آماده کرده بودیم برداشته و زیپ را طبق جای مشخص شده در الگو یعنی در قسمت های عرض الگو باید نصب کنیم ولی در ابتدا باید از پارچه اصلی کیف 2 عدد مستطیل کوچک cm10×5 از پارچه اصلی برش زده و از وسط تا کرده (شکل 2 ) به الگوی B و زیپ نصب کنیم. آن دو قسمت آستر را که هنوز به الگوی B نصب نکرده بودیم را طبق (شکل 3) ، 1 cm به داخل کار تا زده و زیپ را بین آستر و پارچه اصلی قرار می دهیم. سپس دوخت می گیریم . این کار را با دو طرف الگوی B انجام می دهیم.

درواقع با این کار زیپ به هنگام باز وبسته شدن به انتها نمی رسد به همین 2 مستطیل کوچک بین کار ختم می شود (شکل 4). پس از نصب کامل، مشاهده خواهید کرد که دو طرف عرض الگوی B به وسیله زیپ به هم وصل شدند.

(توجه داشته باشید که این کار کاملاً دقیق انجام دهید در غیر این صورت هنگام نصب بدنه Bبه A دچار مشکل خواهید شد).

نصب بدنه الگوی Aبه B

اگر به الگوی A دقت کنید خطی در بالای الگو مشاهده می کنید که این نقطه تلاقی زیپ و الگوی A می باشد. برای نصب این الگوها آنها را به طرف آستر برگردانید و ابتدا به وسیله کوک به هم نصب کرده و بعد دوخت بگیرید.

دقت کنید بندهای کیف در این حالت به طرف داخل باشند که هنگام اتمام کار به طرف روی کار قرار گیرند. طول الگوی B را به دور تا دور الگوی A کوک زده و بعد بدوزید این کار را با دو الگوی آماده شده A انجام دهید. کاملاً دقت کنید که دوخت های تمیز و با دقتی در قسمتهای گرد شده ی الگوی A داشته باشید و همچنین هنگام نصب این سه الگو باید زیپ باز باشد که شما بتوانید کار را به روبرگردانید. در این هنگام مشاهده می کنید وقتی این سه الگو به هم نصب شده اند درزهای داخلی معلوم هستند، می توانید از نوار اریبی که از پارچه آستری کیف تهیه کرده ایم درزها را با آن بپوشانید که درون کیف شما نیز زیباتر به نظر برسد.

طرز دوخت نوار اریب :

نوار اریب آماده شده را ابتدا از یک طرف به این درزها دور تا دور دوخت بگیرید و سپس طرف دیگر نوار اریب را برگردانده و به روی همان درز دوخت بگیرید. مشاهده می کنید که کاملاً درزها پوشانده می شوند (.طبق شکل 5 ) در اینجا برای بهتر مشاهده شدن کار این کار را با نوار اریب رنگی نشان داده ایم .

پس از اتمام دوخت نوار اریب ها کیف را به رو برگردانید حال کیف شما آماده است.

شما می توانید با تغییر جنس آستر این کیف از کیف شنا به یک کیف دستی معمولی تبدیل کنید برای زیباتر شدن کار بهتر است از پارچه های آستری رنگی موجود در بازار که رنگی هماهنگ با پارچه مورد نظر شما است استفاده کنید.

(دقت شود تمام الگوها بدون اضافه دوخت برش زده شود).

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه