کیف تکه دوزی

شما می‌توانید با اعمال سلیقه خود در بخشهای مختلف طرح از جمله در رنگ و اندازه پارچه این کاردستی این کیف را برای مصارف مختلف تهیه کنید

ملزومات

1. پارچه برای بدنه کیف
2. دسته کیف و طرحی برای گل تکه دوزی شده از چرم، مخمل و یا خرده پارچه‌های رنگی
3. آستری
4. لایی چسب
5. پانزده عدد دانه کوچک تزئینی و مقوای نازک به ابعاد A4
پارچه پیشنهادی: پارچه ابریشمی با گل برجسته، پارچه پرده نقش دار، پارچه کتان راه راه، ابریشم یا پارچه قلاب بافی شده یا پارچه پشمی و برای دسته کیف نیز می‌توانید از جیر یا پارچه‌های طرح چرم استفاده کنید.
موقعیت نقشه : سمت چپ نقشه سبز رنگ طرف A مدل 0214

دستوردوخت

لایی چسب را به قسمت پشتی پارچه با سوزن نصب کنید، حتی در لبه‌های کار نیز آن را قرار دهید. با نخ کوک به طور موقت آن را کوک بزنید. باید توجه داشته باشید لایه چسب مثل تصویر با دقت نصب شود.
برای ورودی دسته کیف هر دو دسته کیف را آماده کرده و بخش لایی دسته کیف را به صورت یک لا کوک بزنید. برای دسته کیف باید از روکش استفاده کرد.
بر اساس خط کوکی که زدیم لبه بالایی دسته را به سمت داخل کوک می‌زنیم. برای راحتی برگشتن لبه پارچه می‌توانید برش هایی در صورت لزوم در آن ایجاد کنید. بعد آن را اتو کنید.
بخش جلویی و پشتی بدنه کیف را جداگانه به دسته‌های کیف با سوزن وصل کنید و کوک بزنید و سپس کیف را به سمت دسته آن اتو کنید.
در مرحله آخر لبه‌های کار را در محل اتصال دسته کیف به بدنه آن لبه دوزی کنید.
دور جای دست دسته کیف را کوک بزنید و این کار را با رعایت فاصله از محل قرار گرفتن دست، در دسته کیف انجام دهید.
بدنه کیف را به سمت راست و سمت دیگری بچرخانید و این کار را برای سمت دیگر دست کیف تکرار کنید.
کناره‌های بدنه کیف را در قسمت جلو و پشت کار کوک بزنید. لبه‌ها و کناره‌های دسته کیف را نیز در کنار هم قرار داده و بدوزید.
بخش‌های بالایی دسته را کوک بزنید، همان طور که در تصویر نشان داده شده است.
بخش پایینی کیف را نیز در قسمت جلو و پشت بدنه کیف بدوزید.
گوشه‌های پایینی کیف را تا بزنید و کوک‌های دو سمت را باهم هماهنگ کنید. دایره‌ای را که به واسطه قرار گرفتن خط کوک‌ها روی هم قرار گرفته بدوزید و محکم کنید.
بخش‌های جلو وعقب آستر را از کناره‌ها و پایین کار کوک بزنید (بدوزید) و محلی کوچک را در قسمت پایینی کار باز بگذارید.
زاویه‌های قسمت جلو و عقب آستر را تا بزنید. از روی خط کوک آن را با هم هماهنگ کنید و نیم دایره‌ای را که از تا زدن آن به دست آمده با کوک محکم کنید.
بخش راست هر دو کار را (آستر و بدنه کیف) به هم متصل کنید و آن را کوک بزنید به گونه‌ای که آستر آزاد باشد. روی کوک‌ها را اتو کنید. آستر را به داخل کیف هدایت کنید و دوباره آن را اتو کنید.
تکه دوزی شماره 3 و 4 را آماده کنید. الگو را روی پارچه‌های اضافی باقی مانده ببرید و هر بخش را جداگانه ببرید و قراردهید. الگوی به دست آمده را در بخش‌های مختلف توسط سوزن روی پارچه بدنه کیف نصب کنید.
نمودار شاخ و برگ طرح 3 را جلوی کیف قرار دهید و به صورت نیم دایره همان طور که در تصویر آمده ساقه را حالت دهید. وسط ساقه را با کوک زدن محکم کنید و بعد مابقی کار را راحتتر بدوزید و کوک بزنید.
گل الگوی 4 را در بخش جلوی کیف با کمی بالاتر از ساقه روی پارچه نصب کنید و مرکز گلبرگ‌ها را به بدنه کیف وصل کنید. گلبرگ‌ها را از بزرگ به کوچک در این محل نصب کنید.
طبق الگوی 3 مرکز گلبرگ‌ها را روی دایره کوچک قرار دهید و آن را با سوزن به بدنه متصل کنید.
مهره موجود را در مرکز گل و در لبه‌های دایره آن بدوزید.
مقوای نارک را در آستر کیف قرار دهید و روی آستر را بدوزید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه