کیف مجلسی

پارچه های باقی مانده از لباس خود کیفی ( مجلسی) داشته باشید.

لوازم مورد نیاز:

1- پارچه دلخواه برای بدنه اصلی کیف

2- پارچه پر یا پارچه ای ضخیم برای مقاوم سازی پارچه اصلی

3- پارچه آستری

4- چسب پارچه ( نر و ماده ) 15 cm

5- زنجیر 50cm

6- حلقه فلزی 4عدد

بدنه اصلی کیف :

بعد از پیاده کردن الگوها برروی پارچه های اصلی و فرعی و برش آنها، پارچه های پر را به پشت تمامی تمامی الگوهای اصلی کیف به غیر از آستر می دوزیم( شکل 1) 5cm از چسب پارچه ای را بریده و برروی پارچه اصلی کیف یعنی الگوی A1 طبق جای مشخص شده برالگو می دوزیم.

سپس الگوی B2 را که در واقع پشت در کیف است را برداشته و طرف دیگر چسب را طبق جای الگو برروی آن می دوزیم (شکل 2) حال دو قسمت در کیف را از پشت کار مانند کیسه به هم می دوزیم بعد این دو قسمت را به رو برمی گردانیم سپس بالای کار را که باز است 1cm به داخل تا کرده و به هم می دوزیم.

دوخت خود را دور تا دور ادامه می دهیم. در کیف آماده است آن را طبق جای مشخص شده در الگو A2 به بدنه اصلی کیف می دوزیم ( شکل 3).

( این کار طوری باید انجام شود که هنگام بسته شدن در کیف دو قسمت چسب برروی هم منطبق شوند.) دو قسمت اصلی بدنه کیف آماده هستند. کافیست این دو قسمت را مانند کیسه از پشت کار به هم وصل کرده بدوزید سپس طبق خط چین در الگو تا کرده و مانند ( شکل4) می دوزیم.

این کار را با دو طرف لبه های زیر بدنه کیف انجام می دهیم. این کار باعث می شود کیف شما بصورت ذوزنقه دربیاید و کیف دارای ایستایی شود.

آستر کیف و نصب آن به بدنه اصلی کیف :

10 cm از چسب باقیمانده را طبق جای مشخص شده در الگوی C1وc2 می دوزیم.

سپس پارچه های آستری و این دو تکه از پشت به هم دوخته ، برمی گردانیم و یک دوخت از روی می زنیم نتیجه بدست آمده طبق
( شکل 5 )خواهد بود.

سپس این دو قسمت را همانند بدنه اصلی کیف مانن کیسه به هم دوخته دو طرف پایین آن را طبق خط چین الگو تا کرده می دوزیم

( شکل 4) و به بدنه اصلی کیف وصل کرده و می دوزیم ( شکل6) خواهید دید که بدنه اصلی و آستر از ته به هم وصل شده اند قسمت های اضافی را طبق ( شکل 7) قیچی کنید. حال آستر را به رو برگردانید به صورتی که بدنه اصلی کیف را کاور می کند.

حال نوبت دوختن نهایی این دو قسمت است در این مرحله 2 عدد بندینک به عرض 1cm از پارچه اصلی تهیه کنید و 2 عدد حلقه را از آن رد کرده لای دو درز آستر و بدنه اصلی قرار داده چرخ کنید ( شکل 8)

بند کیف :

الگوی E را از دو طرف عرض 1cm به داخل تا کرده دوخت بزنید و طبق شکل 9 مجدد تا کرده و 2 عدد بندینک طبق مرحله قبل با حلقه تهیه کرده �� لای در بند کیف گذاشته و چرخ کنید. ( شکل 10) زنجیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده از مابین دو حلقه بند و بدنه اصلی رد کرده و زنجیر را فیکس می کنیم. نتیجه مثل ( شکل11) خواهد بود. در این مرحله کیف شما آمده است.

گلهای درکیف :

3 عدد مستطیل 7×20 از پارچه اصلی کیف تهیه کرده از وسط تا کنید و با سوزن و نخ ته آن را به صورت چین کش بدوزید سپس نخ را جمع کرده، کشیده و به داخل هم فرو برده مثل قوس حلزونی ( شکل 12) سپس آنها را با دوخت به هم فیکس می کنیم تا شکل گل به خود بگیرد در مرحله بعد آن را زیر اتوی پرس قرار دهید. این کار را با 3 مستطیل انجام دهید. سپس آنها را به روی درکیف می دوزیم. می توانید با چسب حرارتی هم این را انجام دهید و گلها را به درکیف بچسبانید.

خانم های با سلیقه می توانند از پارچه اضافه لباس شب خود این کیف را تهیه کنند. برای تزیین روی در کیف نیز می توانند سنگ و روبان های تزیینی استفاده کنند.

کیف مجلسی - تصویر 1

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :
بهرامی یکشنبه 7 اردیبهشت 1393 ساعت '9:5
سایت بسیارزیبای داریدوازآموزشهای خوب شما متشکرم فقط لطفا تصویرمدل روهم بذارید
mansooreh چهارشنبه 26 شهریور 1393 ساعت '7:23
با سلام
خیلی خوبه که الگوی کیف گذاشتید ولی اگر تصویر نهایی نباشه کار سخت میشه
راستش نمی توانم تصمیم بگیرم که آنرا بدوزم یا نه چون تصوری از تمام شده آن ندارم که بدانم دوستش دارم یا نه. لطفا یک عکس از تمام شده کار بگذارید

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه