گل های پارچه ای

سعی بر این داریم که از این شماره در بخش آموزش کاردستی مدل های متنوعی از گل های پارچه ای که کاربرد زیادی برروی لباس، کیف، کفش و حتی گل سردارد را آموزش دهیم. در این شماره مدلی در نظر گرفته ایم که علاوه بر ساده بودن، زیبایی خاصی به لباس شما می دهد.

وسایل مورد نیاز :

1- پارچه حریر

2- مهره های تزیینی

3- نخ و سوزن

4- قیچی

مراحل دوخت آویز پاپیون :

برای متمایز کردن آویز پاپیون می‌توانیم پارچه حریر را پیله کرده تا زیبایی کار دو چندان شود.

1- از اضافات پارچه دو قطعه به ابعاد 100×15 و 100×20 برش زده، طرفین پارچه پیله را با دنده ریز چرخ زیگزاگ زده و اضافات پارچه را برش می زنیم. از یک سمت بوسیله نخ و سوزن کوکهای ریز زده، به انتهای پارچه که رسیدیم نخ را می کشیم تا چینی منظم در بالای کار ایجاد شود.

2- اکنون نوبت به آن رسیده که تکه های آماده شده را روی هم قرار دهیم و با دوخت ملیله و مهره های تزیینی به آن جلوه بیشتری دهیم.

3- بعد از دوخت طولی و عرضی روی پارچه، درز دوخت عرضی را در وسط پارچه تنظیم کرده و با نخ و سوزن کوک می زنیم در انتها کوکها را کشیده تا چینی منظم در وسط پارچه ایجاد شود.

ما جای پاپیون را روی سرشانه یک لباس مجلسی انتخاب کردیم شما هم با در نظر گرفتن مدل لباس می توانید در نظر داشته باشید جای مناسبی برای این کار روی لباس مشخص کنید. .یادمان باشد پاپیون ها‌از طرح های چشمگیری برخوردارند که هریک به تنهایی می تواند مکمل زیبایی لباس شرما باشد.

مراحل دوخت پاپیون :

1- در مرحله اول پارچه ای از اضافات پارچه های مانده به ابعاد 50×40 جداکرده و با در نظر گرفتن 1cm از هر طرف برای اضافات درز دوخت طولی را انجام می دهیم و اضافات پارچه را قیچی می کنیم و پارچه را برمی گردانیم تا درز دوخت به داخل بیافتد.

2- در مرحله دوم دوخت عرضی را همراه با در نظر گرفتن اضافات درز انجام می دهیم فراموش نکنیم اضافات درز قیچی شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه